Informacje o bankach

Nowa odsłona strony internetowej Eurobanku

16 lip , 2014  

Na początku lipca Eurobank pokazał nową wersję strony informacyjnej. Strona znacząco różni się od tych prezentowanych przez konkurencyjne banki, dlatego warto on niej napisać kilka słów.

W ostatnich latach banki skupiały się głównie na „liftingowaniu” swoich serwisów transakcyjnych, a ostatnio cała uwaga zwrócona jest na aplikacje mobilne. Tymczasem to właśnie strony informacyjne mają najwięcej odwiedzających, to naturalne, bo odwiedzającymi są zarówno obecni jak i potencjalni klienci. Z serwisów transakcyjnych i aplikacji mobilnych oczywiście korzystają wyłącznie obecni klienci. Według Megapanelu PBI/Gemius stronę informacyjną Eurobanku odwiedza blisko 400 tys. użytkowników miesięcznie. To dość dużo jak na 7 co do wielkości bank w Polsce.

Na stronie nie zmieniono architektury informacji, ale znacząco zmieniono szatę graficzną. Zmiana oczywiście na duży plus. Na pochwałę zasługuje również zastosowanie techniki RWD (Responsive Web Design), czyli techniki, która istnieje już od bardzo dawna, jednak nadal większość banków się przed nią opiera. Strona została przygotowana przez agencję interaktywną MindChili. Poniżej screeny ze smartfona, tableta i komputera.

Smartfon

Tablet

 

Komputer

Prezentację nowej strony można obejrzeć w serwisie Youtube.

Będę wdzięczny za ocenę tego wpisu 🙂

Kilknij poniżej, by pozostawić ocenę

Średnia ocena: 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jeszcze nikt nie ocenił tego wpisu, dlatego masz niepowtarzalną okazję bycia pierwszym 🙂

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

, , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Spodobała Ci się ta strona? Daj znać znajomym :)