Innowacje

Polacy na Finovate 2014

13 Lut , 2014  

Dokładnie wczoraj, czyli 12 lutego, w Londynie zakończyła się konferencja Finovate. Jak co roku konferencja obfitowała w szereg bardzo ciekawych nowinek technologicznych dedykowanych instytucjom finansowym. Wśród prezentowanych rozwiązań znalazły się również te autorstwa naszych rodzimych firm. Jednym z lauretów została firma reprezentowana przez naszego rodaka.

Na konferencji zaprezentowano m.in. rozwiązania firm:

  • wspólnie efigence i Idea Bank,
  • Atsora,
  • Luxoft.
Ta ostatnia nie jest firmą z Polski, ale ma swój oddział w Polsce, a szefem marketingu jest Polak, Przemysław Berendt, który jednocześnie zaprezentował ich rozwiązanie na Finovate.

efigence & Idea Bank

Efigence, czyli agencja interaktywna wydzielona z Artegence, wykonała dla Idea Banku inteligentny system transakcyjny przeznaczony dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. System łączy się z systemami finansowo-księgowymi i analizuje płynność finansową w firmie. Efigence nie udało się powtórzyć sukcesu z zeszłego roku, kiedy to zostali uhonorowani statuetką „Best of show” za projekt „nowy mBank”.

Atsora

Atsora to polski startup, założony dopiero pod koniec listopada 2013. Nasi rodacy pokazali aplikację dedykowaną dla małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązanie umożliwa firmie analizę finansową, w szczególności monitorowanie przepływu gotówki, zarządzanie wydatkami, a także wymianę informację między firmą, a bankiem w trybie online.

Luxoft

Na sam koniec laureat nagrody „Best of Show”, czyli firma Luxoft. Wiceprezes Przemysław Berendt podczas prezentacji nawiązywał do hasła „Banking technology is child’s play”, czyli technologie bankowe są dziecinnie proste. Zaprezentowana została aplikacja „iStock Track„, a 10 letni chłopiec pokazał, że jej obsługa jest „dziecinnie prosta”. Dzięki tej aplikacji, użytkownik z poziomu tabletu ma dostęp do aktualnych danych z rynków finansowych, może komunikować sięz innymi użytkownikami, a nawet prowadzić rozmowę wideo z doradcami finansowymi. Jako jeden z głównych atutów aplikacji podano szybkość działania. Aktualnie jest dostępna tylko na iPada.
zobacz film prezentujący aplikację iStock Track »

Będę wdzięczny za ocenę tego wpisu 🙂

Kilknij poniżej, by pozostawić ocenę

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów:

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Podziel się:

, , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error

Spodobała Ci się ta strona? Daj znać znajomym :)